| Curiosul999 a întrebat:

Salut acest laptop are Windows instalat? Laptop ACER Aspire 3 A315-44P-R5AZ, AMD Ryzen 7 5700U pana la 4. 3GHz, 15.6" Full HD, 16GB, SSD 1TB, AMD Radeon Graphics, Free Dos, argintiu
https://altex.ro/......XKSJEX003/

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

NU are,
FreeDOS e un sistem de operare rudimentar, nu poti face nimic pe el.
Nu are nici Windows, nici Linux.

| doctorandus a răspuns:

Poti descarca Windows gratuit direct de la Microsoft. Si nici macar nu e nevoie sa-l activezi.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Exista si modele cu Windows pe PCGarage, dar nu sunt pe stoc acum, dupa filtrele puse de mine (procesor puternic, 16 GB RAM, etc).

Daca vrei, te ajut pas cu pas sa iti instalezi Windowsul pe el.
Trebuie doar sa ai acum un calculator/laptop cu internet, sa creezi stickul.
Sau poti face stickul la un vecin/coleg/prieten.
Se face de pe pagina oficiala Microsoft, si ai nevoie fie de Rufus, fie de Ventoy.
Ambele gratuite, se gasesc pe net.

Si nu, nu trebuie activat, nu trebuie sa ai o licenta.
Va aparea in dreapta un mesaj inofensiv, si cam atat.