| HardCore7750 a întrebat:

Salut, aceste componente PC sunt bune, de calitate, compatibile si performante pentru GAMING? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/639704/
Voi daca l-ai avea ce nota ia-ti da? de la 1-10
Si ma refer la gaming adevarat nu mario si altele ex: Nfs the run, BF3, gta 4/5
si la ce performanta duce jocurile LOW-MEDIU-HIGH-ULTRA pe o rezolutie de 1024X768 pixeli?
Cel ce da mai multe pareri si raspunde la toate intrebarile are FUNDA 100 %

9 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pentru gaming, configuratia de mai sus merita un mare 2. Cand am vazut ce placa de baza si ce procesor s-au "aruncat" in acest Wishlist, am zis clar asta trebuie sa fie o gluma. Pacat de placa video care e "aruncata" acolo asa de impresie. Decat sa pui placa aia video pe placa asta de baza cu procesorul ala, mai bine o lasi balta.

| HardCore7750 explică (pentru JustCosmin):

Pai dc chiar un 2? placa video ii de top procesorul bunicel iar placa de baza ii placa sa mearga, oare tie iti trebuie un PC gaming din 2055

| JustCosmin a răspuns (pentru HardCore7750):

Procesorul e bun pentru Office. Pentru jocuri nu ai nevoie numai de o placa video buna, ca degeaba e buna daca nu ai si un procesor pe masura. Nu zic sa-ti faci o confuguratie sa te tina 50 de ani, dar tu ai inceput cu pretentiile cand ai spus ca nu vrei sa joci Mario, ci NFS The Run sau BF3 sau GTA 5 chiar, care scuza-ma, dar au cerinte serioase. Daca vrei sa joci decent NFS The Run, ai nevoie de un procesor dual core 3.0 Ghz cel putin, iar tu vii cu prastia asta de Intel Celeron si ma intrebi de ce am dat 2. Sa fim seriosi.
Si ca sa iti raspund si la restul intrebarilor, pe rezolutia 1024X768 pixeli iti duce placa video, nimic de spus, dar procesorul nu o sa vrea si sa zici merci daca scoti 5 fps. De aia am spus, ca e pacat de placa video ca e "aruncata" in configuratie asa de impresie.
Ca tot am facut o configuratie ok pentru gaming pentru cineva de aici de pe TPU: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/641028

| HardCore7750 explică (pentru JustCosmin):

50 ani?, iti bati joc de mine?, pai cu placa aia video face pfs peste 35 si cu rami si cu placa si cu procesorul

| HardCore7750 explică (pentru JustCosmin):

Si diferenta intre un 7750 si un 7770 e de 5 fps

| JustCosmin a răspuns (pentru HardCore7750):

Atunci te invit sa cumperi configuratia si sa atasezi o imagine sa-mi arati si mie laughing
La faza cu 50 de ani am fost ironic, cum desigur ai fost si tu la 2055 big grin

| HardCore7750 explică (pentru JustCosmin):

Cum 55 de ani? laughing eu am 14 deci aduni 50 cu 14 = 64 ani laughing)

| ionut098 a răspuns:

Justcosmin porcaria fe amd e vreo gluma dai si tu un i5

| Paraschiv_Alex_1985 a răspuns:

Cea mai buna placa video din lume--Nvidia GeForce GTX 690 nu degeaba e 1.000€