| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Acestea sunt cerintele de sistem oficiale ale lui FIFA 16? https://www.easports.com/fifa/news/2015/fifa-16-pc-syste m-requirements
Pentru ca din cate vad, la cerintele minime cere un dual core, iar anul trecut, FIFA 15 cerea un quad core pe minim!
Pana la urma, FIFA 16 va cere mai putin decat FIFA 15?
Acele cerinte de sistem sunt cele oficiale pentru FIFA 16?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da sunt cerintele oficiale de sistem!
Nu stiu unde ai vazut tu ca sunt cerinte mai mici decat la fifa 15, dar din cate se pare sunt perfect asemanatoare cu predecesorul numai ca ocupa 2-3gb mai mult spatiu pe hdd.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Pai uite aici cerintele de sistem oficiale ale lui FIFA 15: Minimum Specifications
• OS: Windows V/7/8/8.1 - 64-Bit
• CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2. 4Ghz (or AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620 equivalent)
• RAM: 4GB
• Hard Drive Space Required: 13.0 GB
• Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
• DirectX: 11.0
• Single System Multiplayer: 2-4 players + 1 keyboard on a PC
• Disc Drive: DVD-ROM at 8x Speed
• Input: Keyboard, Mouse, Dual Analogue gamepad, VOIP Headset

Recommended Specifications
• OS: Windows V/7/8/8.1 - 64-Bit
• CPU: Intel i5-2550K @ 3. 40GHz (or AMD FX-6350 Six-Core equivalent)
• RAM: 8GB
• Hard Drive Space Required: 13.0 GB
• Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
• DirectX: 11.0
• Single System Multiplayer: 2-4 players + 1 keyboard on a PC
• Disc Drive: DVD-ROM at 8x Speed
• Input: Keyboard, Mouse, Dual Analogue gamepad, VOIP Headset

Acum, FIFA 16 cere minim un dual core, pe cand anul trecut, FIFA 15 cerea minim un quad core!

| Jipa95 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Pai la minim tot dracu ala e. I3 2100-ul cam sterge pe jos cu acel q6600 ( procesor lansat acum mai bine de 7-8 ani )
Ai bench-urile aici : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q6600-vs-Intel-Core-i3-2100 sa te convingi.

Iar la setarile recomandate e acelasi drac si la fifa 15 si la 16.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Ce zici, imi va rula si mie pe PC-ul, asta?
Processor: Intel Pentium G2130 3.2 GHz
Placa video: GIGABYTE GeForce GTX 750 OC, 1GB GDDR5, 128bit
RAM: 6GB
SO: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1

| Jipa95 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Fara probleme la detalii low spre medium.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Cam ciudat ca imi zici ca va rula la low spre medium, pentru ca pe Game Debate imi zice "Medium to High"!
http://www.game-debate.com/....../index.php