| alexandra5251 a întrebat:

Salut,ajutati-ma cu cu sfat sau doua, va rog. Avantajele si dezavantajele unui telefon cumparat de la amanet.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EdwardAndrey a răspuns:

Avantaje : niciunul... pretul e uneori apropiat de cel al produsului nou sau intro stare excelenta!

Dezavantaje : Multe! nu stii ce are in el. poate el pe dinauntru e lipit cu scotch si e vai de mama lui.

Am cumparat eu un incarcator din amanet si dupa 1 saptamana si ceva s-a stricat! l-am desfacut de curiozitate sa vad ce e in el. ( sunt curios de fel ) Ghici ce? placa aia impreuna cu bobina erau prinse una de alta prin SCOTCH!

Fertiva de amanet!

1 răspuns:
| FIORI a răspuns:

Singurul avantaj, e un pret mai mic fata de unul nou.
Dezavantajul e ca e folosit si ca nu ai garantie.