| MitroAlex94 a întrebat:

Am aflat parola unui coleg de la mail si i-am schimbat parola, emailul alternativ(avea unu pe gmail si eu am pus pa yahoo) si intrebarile si dupa 2 ore el a schimbat-o din nou.Cum a facut asta?

3 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Sunt anumite programe care sparg parolele etc.

| darkcloud256 a răspuns:

E mai destept ca tine. Si e foarte simplu in moementul in care un id de mess si cand ti-l faci iti pune niste intrebari personale si o data ce le stii e foarte usor sa iti schimbi parola. Iar pe langa sunt o groaza de metode si de programe care puteau face asta.

| MitroAlex94 explică (pentru darkcloud256):

Nu exista programe care sa faca asa ceva care sa fie date publicului pentru ca ai face ceva ani de puscarie.Am aflat ulterior ca a vorbit cu cei de la yahoo care i-au dat un link de resetare neconditionata a parolei.