| catalin542000 a întrebat:

Am creat un site web in html cu ajutorul notepadului.
Problema este ca site-ul poate fi vizionat corect numai pe monitoare de 21, 5inch pe full hd.

Pe rezolutii mai mici, mai mari, monitor mai mic, mai mare in inch nu se mai vede ok site-ul in sensul faptului ca butoanele se deplaseaza de la locul lor, continutul site-ului la fel.
Deci nu se pliaza site-ul, continutul siteului dupa marimea selectata a browserului sau dupa rezolutie sau ceva de genul.

As dori sa stiu cum pot rezolva aceasta problema in notepad pentru ca deja site-ul este facut si nu imi permit sa refac proiectul in alta parte pentru ca adurat ceva timp.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citesti putin despre ce inseamna responsive design

https://www.w3schools.com/html/html_responsive.asp

| LPCTSTR a răspuns:

"Responsive HTML" si cu asta trebuie sa ramai in cap pana mori cand ai de a face cu HTML.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar cum ai facut site-ul respectiv?
Ai folosit Bootstrap responsive?

1. Creeaza un div, cu o clasa container-fluid (in exemplul asta: https://getbootstrap.com/docs/4.0/layout/overview/)
2. Incearca apoi sa faci un alt div, in interiorul celui de mai sus, cu clasa row;
3. Dupa, foloseste un alt div, avand clasa col.
Iar in interiorul acestui utim div (la care poti sa pui mai multe coloane), poti sa pui si continutul paginii, respectiv butoanele mentionate de tine.
https://getbootstrap.com/docs/4.0/layout/grid/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/eOG90Q8EfRo
Sa nu te apuci sa folosesti bootstrap pentru ca n-o sa inveti nimic. Nici jquery sa nu folosesti.