| danny_5176 a întrebat:

am cumparat de curand un home ciunema JVC si il am conectat la un televizor pentru a vedea filme, dar nu citeste subtitrarea. am incercat tot felul de formate (str, sub, sa, etc...) ce as putea face?
multumesc

3 răspunsuri:
| atn93 a răspuns:

Reciteste manualul de instructiuni al aparatului. ar putea sa scrie acolo undeva la sfarsit anumite incidente posibile si pasii pentru rezolvarea lor. daca esti convins ca ar trebui sa citeasca subtitrarile alese de tine si nu o face nici cum, nici prin umblarea la setari(ar trebui sa aiba ceva pentru alegerea modului de afisare a subtitrarilor) mergi cu el la service ca sa iti lamureasca problema. conteaza foarte mult la unele ca subtitrarea sa aiba fix acelasi nume ca si filmul.(partea mpeg, avi sau ce este).

| aLx_1393 a răspuns:

Salut incearca srt, nu strwinking! bafta funda daca merge :X.

| danny_5176 explică:

In primul rand, citeste subtitrarile cdurilor originale, insa celor facute de pc-ul meu nu, iar manualul de instructiuni l-am citit de vreo ensprezece ori
in al doilea rand, am tastat gresit...scz. eu am incercat srt, insa acum am tastat din greseala str.
scuze big grin