| Nicu_Jalba_1989 a întrebat:

Salut, am cumparat o imprimanta multifunctionala de la altex, Canon MG3650, problema este ca imi scoate o dunga alba pe mijlocul foi, si nici imaginile nu mi le scoate clare, nici color nici alb negru, ce problema poate avea? oare e cartusul de vina, ma gandesc ca s-a uscat de cat timp o fi stat in cutie in magazin, are rost sa ii cumpar altul nou, sau sa ma duc cu ea inapoi? ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iei legatura cu Altex. http://bit.ly/2ELrx5a Ei iti vor spune sa duci imprimanta la un magazin al lor. Sa nu te lasi pacalit! Conform legii sunt obligati sa asigure transportul gratuit. Chemi pe cei de la Fan Courier (daca nu ma insel. Suni la ei si intrebi!) si le spui ca o trimiti cu plata la destinatar. Pe mine m-au pacalit o data. Atentie! In cutie pui factura in copie si garantia in original si o hartie pe care scrii: Nume si prenume, numar telefon, adresa, defectiunea (eventual printezi o foaie sa vada ei) si o trimiti la magazinul care au zis ei. Sa aiba toate elementele in cutie.
Nu poate fi uscat cartusul de stat in magazie deoarece cartusele sunt sigilate. Este infundata diuza care se afla pe carul imprimantei. Adu-ti aminte ca ai primit cartusele sigilate, separat de imprimanta!

| mihai69 a răspuns:

Te duci frumos cu ea la service; s-o returnezi în magazin e probabil prea târziu. Oricum, nu te apuca să schimbi nimic la ea. E păcat să dai bani aiurea - doar ai garanție!