| EdwinCT a întrebat:

Salut! Am cumparat recent un Canon EOS M50 mark II. Am vazut ca are o baterie pe care trebuie s-o scoti din aparat si s-o incarci, as vrea o solutie in care sa nu fiu nevoit sa opresc aparatul pentru a-l incarca, poate stiti careva daca exista o solutie de incarcare prin cablu, m-ar ajuta foarte mult sa pot continua filmarile non-stop fara intreruperi, multumesc!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Poti folosi o baterie externa de 10.000 sau chiar de 30. 000mAh (daca iti permiti), pe care o conectezi prin cablul Micro USB la aparat.

Model baterie externa foarte buna:
https://canyon.eu/product/cne-cpb301b/

Cat despre posibilitatea de incarcare prin USB, in general functioneaza.
Poti testa cu o baterie externa de capacitate mai mica, imprumutata de la cineva.

| MistarGoGu a răspuns:

Trebuie sa existe in manualul camerei specificat daca are port de încărcare USB *( miniUSB ) eventual! Sau alt tip de sursa! Externa!

| MistarGoGu a răspuns:

In general producătorii fac in asa fel sa castige din extraproduse! La imprimante Trebuie sa cumperi cartușe sau toner, la camere incarcatoare si acumulatori! Au ei " grija " sa golească buzunarele clientilor