| Fresh a întrebat:

Am descoperit ca mie mi-a fost instalat un driver de la o placa video slaba, si as prefera sa folosesc chip-ul integrat hd graphics 530, cum pot remedia problema aceasta?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asta da descoperire...
Halelei fratilor, pe ce lume traiti...

| KillaNoFilla a răspuns:

Downloadeza-ti driverul corect de la Intel pentru procesorul care il ai
control panel> device manager > graphic adapter(sau ceva de genu) dai click si dai click dreapta pe driverul adapter > uninstall > restart pc > instaleza driverul Intel

| Fresh explică (pentru KillaNoFilla):

De fapt am gresit, nu am nici o placa video setata, pur si simplu acest windows (8) creeaza aceasta problema, si nu imi permite sa instalez nici un driver pentru a beneficia de HD Graphics...(am incercat foarte multe lucruri, dar niciunul nu a functionat, inclusiv solutia pe care mi-ai oferit-o tu...)

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Fresh):

Nu am mai auzi asa ceva, ce eroare iti da cand ii dai open?

| Fresh explică (pentru KillaNoFilla):

Spune ca(,) computerul meu nu indeplinste cerintele minime, si am luat absolut toate variantele posibile inclusiv pe cea beta (ultima de la Intel), toate pe 32 biti (asa cum este windowsul meu), am luat si pe 64 in speranta ca poate printr-o absurditate ar merge, am incercat absolut tot ce este pe youtube despre aceasta eroare, si nu imi functioneaza nimic..si din aceasta cauza, nu pot folosi la capacitate maxima chipul grafic din i3...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Fresh):

Dar in device manager la video adapter e ceva? daca da dai uninstall la ceea ce dupa care dai restart la pc.Tot in device manager in video adapter dai sa update driver > browse pc > dai sa includa si folderele > si alege folderul cu setupu! dupa care dai sa instaleze.
incearca si cu http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

btw windows 8.1 cred ca iti instaleaza automat driverul corect.Nu e cel bun?

| Fresh explică (pentru KillaNoFilla):

Crede-ma, deja am facut tot mi-ai spus tu pana acum si nu functioneaza absolut nimic, imi da erori peste erori (bineintele aceeasi, aceea cum ca nu indeplinesc cerintele minime), si am observat ca nu sunt singurul care are aceasta problema, insa la mine se pare ca nu prea exista momentan solutie...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Fresh):

Atunci pune win 7 sau 10 nu ai ce sa faci