| FuuTonN a întrebat:

Salut am facut un DVD cu Windows Vista si vreau sa reformatez pc-ul, dar cand intru in menu boot si selectez device boot >= CD/DVD ROM si apas SPACE ca sa intre in boot setup nu intra. Ce pot sa fac? Multumesc!

2 răspunsuri:
| AdiZNoni a răspuns:

Cel mai probabil, nu este DVD.ul/Windows-ul bun. Se poate intampla daca dai burn la DVD cu viteza maxima. Incearca sa iei windows-ul din alta parte si sa il tragi cu viteza minima.

| njohn a răspuns:

Mai nou la pc-urile noi, cand dai restart apesi f12 si dai boot dp cd,
sau in cand intri in meniu boot (in bios) device boot trebuie prima sa fie setata cd/dvd rom si enter dupa aia dai esc si dai exit da sa salveze, daca tot nu merge inseamna ca nu-i ai facut cd cum trebuie sau nu-i bun windowsul pe care l-ai descarcat, sper ca te-am ajutat