| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Am i3 7100 si as dori sa schimb procesorul dar nu stiu cu ce sa il inlocuiesc, eu as vrea sa pun un i7 dar nu stiu ce i7 e compatibil daca puteti sa ma ajutati.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| BlueRoby35 a răspuns:

As sugera sa cauti pe https://www.userbenchmark.com ca sa vezi ce procesor e compatibil cu placa ta de baza etc.

| AraZeL a răspuns:

Tot cu ceva din generatia a 7 a de Intel. Nu poti pune generatia 8.
Cauta pe net placa ta de baza, mergi pe site-ul producatorului si dai la cpu support list.