| Skett a întrebat:

Salut,

Am internet prin fibra optica si vreau si wi-fi sau wireless sau ambele. Cum pot sa obtin? Am auzit ca un router ar fi de ajutor. Va rog un raspuns cat mai detalait. Multumesc

Răspuns Câştigător
| AlexandruChirita4192 a răspuns:

Salut. Wi-fi este tehnologia pentru retele wireless (fara fir). Ca sa iti pui wireless in casa ai nevoie de un router wireless. Legat de configurarea lui depinde de router asa ca nu te pot ajuta cu mai multe detalii.

2 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Sigur un router cu wireless D-link, Tp-lin

| Jock3r99 a răspuns:

Fa-ti un abonament la R-Telecom si primeti modem de internet pentru 4PC uri in care ai si wireless si cablu pentru telefon fix.