| GrigorescuKarim a întrebat:

Salut! Am luat ieri de la digi routerul wifi 6 ZTE 6301 mesh care e conectat printr-un modem cu fibra optica. Router-ul asta are doar 2 porturi LAN, eu avand 3 cabluri de bagat in ele, dintre care unul din ele este pentru a conecta un alt router care este in partea cealalta a apart. Cum fac sa conectez un alt router prin routerul principal care este acest ZTE? In primul rand trebuie sa cumpar un router care este tot cu tehnologie mesh? (cel actual nu este)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu cei de la Digi, sa-ti schimbe aparatele cu un router wi-fi, cu intrare fibra opica si 4 iesiri LAN.

| IAR a răspuns:

Pregateste-te sa ai multi nervi, in aceeasi situatie sunt si eu.
Eu am Fiberlink 1000 si oferta a fost sa primesc unul gratis dintre cele 3 modele, eu am ales un Fiberhome model mai nou si mi-au adus porcaria asta de ZTE de care nu sunt multumit, viteza unpic mai mic si ocupa o priza in plus.
O sa-l returnez si sa raman pe Fiberhome principal si sa-mi schimbe de pe modul bridge pe modul normal.
Dar ma astept sa am surprize si sa ma umple de nervi cei de la Digi pentru ca au talentul asta sa se puna de a curmezisul.
O intrebare pentru cei care se pricep, cand o sa le returnez aceast router aditional ZTE, la ce surprize neplacute sa ma astept?