| Wex09 a întrebat:

Salut! Am nevoie de mare ajutor, cablul meu de internet a ramas bloca in laptop si nu l poate scoate oricat de tare il trag. nu stiu ce sa ii mai fac, acum daca cablul se ridica putin fata de pozitia pe care o are acum se deconecteaza, ce as putea sa ii fac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai stricat ori mufa laptopului ori a cablului de internet, mergi cu laptopul in service si iti vor scoate ei cumva cablul din laptop.

| Wex09 explică (pentru CristiDinBucuresti):

S a rezolvat rapid cu o surubelnita, era clema de la cablu rupta si trebuia cumva apasata

| anonimg a răspuns:

Mufa care intră în laptop trebuie să aibă o clapetă mică și trebuie să apeși pe ea, și în același timp să o tragi în afară.
Contra cost, cei de la internet îți poate pune o mufă nouă dacă îi chemi.