| cristian28 a întrebat:

am o camera Hercules si chiar dupa instalare pc-ul nu o vede.Am incercat si la alte pc-uri si merge foarte bine.ma gandesc ca o fi din setarile de la windows sau poate de la firewall? Daca ma poate ajuta cineva! merci anticipat!

3 răspunsuri:
| bogdand a răspuns:

Verifica sa vezi daca nu cumva ai putin spatiu in c:
Dupa asta vezi daca nu cumva iti intra camera ca alt device.
Daca nici asta nu este atunci asigura-te ca ai windows XP sp2
cdaca nu ai SP2 nu iti merg driverele. Evntual incearca sa le pui si pe alt USB. Eventual incearca sa reinstalezi driverele de USB.

| Alphawolf a răspuns:

Daca tii instalata atunci du-te in Start/Control Panel/Add Hardware si mai departe Next/bifezi ca este instalata in calc. apoi iti cauti camera in lista respectiva, si urmezi mai departe instructiunile. Firewall nu cred ca are nici o legatura, sau ar avea in cazul in care i-ai dat tu Keep Blocking

| costi1972 a răspuns:

Cred ca poti sa gasesti driverul de instalare pe net.