| Braga_Daniela_1998 a întrebat:

Am o întrebare de genul: cu pot castiga bani online, fara a investi bani, ceva de genul sa dau raspuns la scrisori, sau altceva, doar fara a plati, sper ca m-ati inteles. daca ma puteti ajuta, va rog, spuneti-mi vreo adresa. Va multumesc.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ne-ai spus ce stii sa faci. Nu e nevoie sa investesti nimic, joburile la care ti se cer bani sunt de fapt pacaleli, trebuie doar sa stii sa faci ceva util si sa fii dispusa sa muncesti.
Acel ceva util poate fi sa redactezi texte, sa faci mici programele in diferite limbaje, sa faci siteuri sau SEO, sa traduci, sa scrii texte, etc.
Din cate am inteles de la alti useri care se pricep, https://www.odesk.com/ este foarte bun si cinstit (zic unii care chiar il folosesc). Am cautat si eu in baza lor de joburi, e aproape imposibil sa nu iti gasesti ceva bun, daca te pricepi la ceva. Cred ca e mai greu la inceput sa fii angajat, dar daca alegi joburi mai putin bine platite si le faci perfect, vei primi feedback pozitiv si apoi vei primi joburi tot mai bine platite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci. Se pot face bani atat timp cat o oferi un serviciu de calitate, programare, seo, webdesign