| ConstaC a întrebat:

Salut am o intrebare la care nu îi gasesc raspunsul. ma jucam pe calculator si m-am plictisit l-am stins am iesit afafa si mai pe seara cand vruiam sa ma joc l-am pornit. Cand il pornesc imi arata un blackscreen si nu face nici-un beep. Stie cineva cum pot sa il rezolv sau macar ce are.

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Poate fii de la placa video, scoate cablul acela care se conectează la placă şi conectează-l la placa de bază, dar inainte de asta încearcă să-i scoţi bateria pentru 5-10 minute şi să o bagi la loc.

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Scoate bateria de bios las-o 15 minute. pune-o la loc si porneste pc.

| PirvulescuCosmin a răspuns:

Verifica RAMI sa fie bine pusi in placa de baza sau daca ai 2 - 3 sau mai multe sloturi verifica-i pe rand