| LeoC68 a întrebat:

Salut, am o întrebare pentru posesorii de Laptop Acer Nitro 5 515-XX.
Va enervează portul Ethernet?
Pe mine da, nu pot fixa cablul în acel port, sau poate trebuie un altfel de cablu care sa se potrivească mai bine.
Mereu scapă din acel lăcaș...
Poate ma puteți ajuta cu aceasta informație.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.yugatech.com/......t-side.jpg

Daca asa arata, sta foarte bine,
trebuie sa introduci cablul mai adanc, pana face un click puternic.

Am avut de-a face si cu astfel de laptopuri, si si eu m-am pacalit, crezand ca l-am introdus suficient.

Acea ureche din partea de jos se va departa.

| flixbuster a răspuns:

Din ce vad in poze pe Internet, e acelasi tip de port Ethernet pe care il poti gasi de ani de zile pe laptop-uri.

Cablul tau are mufa intreaga, are clema aceea la locul ei? Fara ea, nu face click la introducere si nu se fixeaza corect (pentru ca zici ca mereu scapa).

| LeoC68 explică (pentru flixbuster):

Cablul e perfect funcțional, luat de o luna cred, dar nu sta acolo, el având clema aceea, dacă nu țin firul cu mana scapă de acolo.