| Tito_8587 a întrebat:

Salut.am o intrebare pentru tine. Deci pana acum cateva zile nu credeam in programe de spart parole sau de aflat parola unui cont de yahoo. acum cateva zile am intalnit o persoana care me-a facut o demonstratie ca se pote afla o parola de yahoo.Deci acea persoana avea creat un server subt forma de o imagine, mi l-a trimis mie si cand l-am deschis me-a dat o simpla erroare si dupa accea erroare eu cand am iesit de pe messenger si am intrat iarasi cand am scris passw i-a aparut automat acelei persone si cu toate conturile care incercam sa ma loghez pe messenger ii apare-au acelei persoane "email-ul si passw". stii ceva de acest program? Sau accea metoda de a afla passw unui cont pe yahoo? dau funda. vreau un raspuns urgent!

18 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Drivehq

| AverageIAlex a răspuns:

Bai frate, da pleaca naibii cu intrebarile tale retardate. Toti sunteti MARI HACKERI! Am mai spus-o o data si o repet. Nu esti hacker daca stii sa pornesti PRO RAT. Valea!

| Tito_8587 explică:

Bai ne-a AlexTee.decat sa ma plictisesti cu raspunsuri din aste-a deale tale mai bine du-te si da cu aspiratoru. si lasa-ma nu ma plictisi.call meu

| AverageIAlex a răspuns (pentru Tito_8587):

Esti un copil prost. Sper sa mori.

| Dawg a răspuns (pentru AverageIAlex):

Imi dau seama dupa poza aia facuta in baie ca esti foarte inteligent.
El a intrebat daca stiti ceva despre programul acela cu care i-a aflat lui parola si ti vii cu suferinte de genu "Toti sunteti MARI HACKERI"... Sa inteleg ca tu te crezi mare hacker pentru ca ai auzit si tu de virusi de gen RAT? Stii macar ce inseamna RAT?

| AverageIAlex a răspuns (pentru Dawg):

Epure, mai bine roade morcovul si nu te baga in seama. Tu dupa o poza facuta in baie iti dai seama de inteligenta unui om? Inseamna ca esti inadaptat social si nu cunosti formele de distingere intre o persoana inteligenta si alta proasta. Nu ma consider mare hacker, nu stiu de unde ai asimilat tu asta. Dar nah, inca o data, inadaptat. De ce crezi ca a intrebat el? Ca sa faca si el acelasi lucru. Cand o sa iti iei vreun keylogger si ramai fara pass la mess/facebook sau mai stiu eu ce gandeste-te ca e un copil d-asta pe care tu il "protejezi". Mori!

| Dawg a răspuns (pentru AverageIAlex):

Din pacate pentru tine eu nu sunt asa de ratat in cat sa iau vreun keylogger sau vreun RAT, eu nu il protejez pe el pentru ca am vazut ca il cam bate romana si probabil are vreo 12 ani... dar raspunsul tau la intrebarea lui nu are nici o logica... am explicat asta in raspunsul anterior.

| Tito_8587 explică:

Dle AlexTee.dc nu ma onorezi cu lipsa? daca pui minte-a ta la o uaie paste biata pe asfalt. lasane tata. sunt lucruri in lume-a asta mai inportante decat o discutie stupida cu tine. onoreazama cu lispa!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Tito_8587):

Sunt programe din alea. Dar e ilegal sa spargi un sistem informatic.
E smplu. Faci serverul il trimiti lacareva il deschide, se instaleaza la victima in pc si iti trimite logurile prin e-mail sau prin ce pui tu sa trimita.
Conteaza sa nu ii fie la ala inchis pc-ul si sa ii afli ip ca sa te poti conecta la el.

| Tito_8587 explică:

AlexTee.bai hack.du-te si fa un curs culinar si lasa pc-u.nu-i de tine.te depaseste in toate punctele de vedere!

| Tito_8587 explică:

AlexTee.intelect scrie pe tine. "formele de distingere intre o persoana inteligenta si alta proasta,,. poate incercat sa zici formele de distingere intre o persoana inteligenta si alta mai putin inteligente...baa inteligentule.

| AverageIAlex a răspuns (pentru Tito_8587):

Cum ziceam: Mori! happy

| Tito_8587 explică:

AlexTee de moarte nu imi e frica. imi e frica de inteligenti ca tine. voi ati pus Romania pe burta. prea multe nu am ce sa vorbesc cu tine si pastreazati sfaturile pentru tine

| AverageIAlex a răspuns (pentru Tito_8587):

Esti un curajos innascut! Acum fa-ti curaj si pune mana pe-o carte.

| Tito_8587 explică:

AlexTee.frate. carte zici.carte ai zi! te referi la scoala nu? cu scoala in Romania nu mai faci nimic. in momentu actual nu mai ai ce face cu scoala in ro.deci pe cand ar trebuie sa ma diplom. tara nu o sa mai aiba nevoie de baieti inteligenti pentru ca o sa manance toata lumea de pe jos. nu o sa mai fie nici un loc de munca si toul e sa fie pe burta. si ghici cine o s-o pune pe burta? un destept ca tine si multi altii.

| unknow98 a răspuns:

Cunosc si eu pe cine care face mi-a dat sa ii dau accept pe mess dar eu stiam de dinainte ca vrea sa imi afle parola dar nu am patit decat odata sa imi pierd parola finca am dat accept la una

| AlleXxeY a răspuns:

Acel server sub forma de imagine se numeste keylogger si este special creat pentru a inregistra fiecare tasta apasata de tine, procesele, aplicatiile deschise, etc. Apoi, toate datele sunt trimise prin e-mail sau stocate pe un cont FTP de unde amaratul ala care a creat keyloggerul le citeste. nu te sfatuiesc sa folosesti asa ceva, dar exista nenumarati keyloggeri pe internet (exemplu ardamax keylogger). problema este sa ii faci nedetectabili pentru antivirus, dar aici te las pe tine sa cauti pe gugle cum se dezasambleaza un fisier executabil si se sterge semnatura unui virus.