| XxXLoL1xXx a întrebat:

Am o mica problema. Deci, sa spunem ca imi instalez google chrome dupa un site in romana si acesta este tot in romana, dar odata ce am stins pc-ul acesta se da SINGUR in engleza, iar cand vreau sa il dau din nou in romana spune sa il inchid si sa il aprind iar...am facut asta, dar tot in engleza mi-l da. Am nevoie de el sa fie in romana pentru o chestie...va rog mult, help!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai sistemul de operare instalat în engleză, nu? Schimbă-l pe română și aplicațiile se vor instala la rândul lor în română, implicit, și nu vor schimba limba la repornire.

| XxXLoL1xXx explică (pentru mihai69):

Pai si aici am probleme laughing. Deci, cand intru la setari si toate alea si dau pe romana si Romania nu mi se schimba sad

| mihai69 a răspuns (pentru XxXLoL1xXx):

Loghează-te ca Admin! (nu user cu drepturi de admin).

| Iris1997 a răspuns:

Ca sa schimbi limba windows-ului faci urmatoarele: Control panel>>Ceas limba si regiune>>modificare limba afisare.
O sa inceapa sa descarce update-ul dupa care se va instala automat si isi va da tot automat un reboot (restart).

| XxXLoL1xXx explică (pentru Iris1997):

Am facut asta si este tot in engleza -.-"

| Iris1997 a răspuns (pentru XxXLoL1xXx):

Dami un pm sa-mi dai id tau de mess, poate til fac prin team wiver ca sunt nedumerit straight face