| xAndr3iy a întrebat:

Am o nelamurire, ce inseamna back up la o aplicatie pentru telefon sau in general?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Backup la o aplicatie sau in genral presupune sa faci o copie a datelor(gen la un joc sa faci o copie doar dupa salvari), ca in cazul in care se intampla ceva si pierzi fara sa vrei datele, sa poti sa restaurezi acel backup.

| al3xander a răspuns:

Back-up la o aplicatie inseamna sa salvezi aplicatia respectiva (adica doar ca sa o poti instala noua dupa) si/sau setarile si cache-ul acesteia in asa fel incat daca schimbi telefonul sa poti sa instalezi aplicatia pe ala nou in starea care era pe vechiul telefon. de exemplu eu fac back-up la aplicatiile de chat (viber, skype si whatsapp) ca sa nu pierd conversatiile si setarile la ele. eu am un S3 deci android si folosesc programul asta https://play.google.com/......ps/details pentru a face back-up (necesita root, adica sa modifici soft-ul ca sa ai acces total la el).

| denyemy a răspuns:

Back=up e o copie de rezerva a unei aplicatii, sa o poti restaura ulterior. E valabil si la programele de calculator. Poti face back-up pana si la windows.

| xAndr3iy explică:

Si inca ceva, am si eu S3, si am dat back up de la un antivirus luat ocupa din memorie back up-ul?