| danielleinad00 a întrebat:

Am o placa de baza HP model 09F0h si vreau sa stiu ce tip de memorii suporta si pana la ce viteze.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Am citit pe un site ca ar suporta doar 1gb de rami. Daca ai 512mb, mai poti pune inca 512mb maxim.
Cred ca suporta DDRam2, dar voi face sapaturi.
Iata comment-ul original:

"According to the specifications of you PC's motherboard. It supports DDR266 PC2100 type of RAM and only a maximum of 1gb RAM can be installed. If you have 512mb total of RAM right now, it is advisable to upgrade for a better performance of your PC. "

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Am gasit inca un sistem care are o placa de baza ca a ta si spune ca ar suporta 2 gb rami. Nu stiu ce sa mai cred, dar tind sa dau dreptate acestor specificatii.
Uita-te la placa de baza:
System Manufacturer/Model Number HP dc7600c Desktop
OS Windows 7 Professional 32 bit SP 1
CPU 2.00 GB Dual-Channel DDR2 @ 331MHz (5-5-5-15) Intel D-950
Motherboard HP-09F0H-Southbridge Model 82801GB
Memory 2.00 GB Dual-Channel DDR2 @ 331MHz (5-5-5-15)
Graphics Card Intel(R) 82945G Express Chipset Family Memory 256 MB Memor
Sound Card High Definition Audio Device
Monitor(s) Displays Name W2240 on Intel 82945G Express Chipset Family Current Re
Screen Resolution 1920 x 1080

| danielleinad00 explică (pentru dannyel86):

Momentan am 2gb rami... mai da-mi detalii funda e a ta happy

| danielleinad00 explică (pentru dannyel86):

Mersi mai cauta detalli funda e a ta happy

| TupacShakur a răspuns:

Placa suporta maxim 4 gb dar doar pe 3 sloturi. adica poti sa pui o placuta de 2gb si 2 de 1 gb. stiu asta pentru ca si eu am aceasta placa. suporta maxim 4 gb cum am mai spus

| TupacShakur a răspuns:

@deack are un slot pci-e x16 este cel negru.

| Deack a răspuns:

Salut! si eu am aceeasi placa de baza, si nu stiu daca are slot pci-express sau agp, ma poate ajuta cineva? Mersi