| shew a întrebat:

Am o problema, am un telefon Nokia 5530 problema este ca atunci cand cineva ma apeleaza cand raspund se inchide telefonul, tin sa precizez ca telefonul a fost scapat sau altceva si merge perfect in rest. Daca este cineva care stie sa`mi spuna care e problema (funda). Ms

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Florinel_Anghel_1975 a răspuns:

Salut,eu am rezolvat problema acum,am avut-o si eu,telefonul trebuie desfacut cu grija,touchscreen-ul, displayul, pe placa are banda flex care duce la difuzorul in care auzi convorbirea, este zgariata banda din cauza apasarii placii de baza si face contact cu shield-urile, desfa banda din mufa ei si pune o bucatica sau doua de plastic(un pic de folie de protectie e ideala)pe tablitele cu care credeti ca ar face contact banda flex si apoi montati la loc.Nu se va mai stinge, succes!

| Foca99 a răspuns:

Si eu am un Nokia 5530 laughingSi mie mi se intampla asa.Incearca sa ii scoti bateria si dupa deschide-l.Mie asa imi merge. Daca nu merge asa, du-l la reparat... funda? :*