| Happy a întrebat:

Am o problema care ma enerveaza foasrte f mult.

Calculatorul meu se stinge dupa un timp ce stau pe internet.Va rog sa-mi spuneti si mie ce problema poate fi. Eu m-am gandit ca s-ar putea stinge de la caldura.
Este asta cauza?
Astept raspunsuri. Mersi mult :*:*:*

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Caldura e principalul factor. Incearca sa desfaci PC si sa il cureti de praf radiatorul de pe processo, coolerul de asemenea. Nu uita sa pui pasta termoconductoare, fai un managament al firelor de prin carcasa, creeaza un flux de aer corespunzator daca ai posibilitatea de a mai adauga 1-2 venturi. In ultim caz sursa nu face fata asta daca ai mai adaugat ceva componente si dupa asta a inceput sa se stinga. PM pentru detalii sau alte intrebari.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu sunt de parere, ca acest lucru se intampla din cauza supraincalzirii. Macar o data la 6 luni (dupa un an de la cumparare) trebuie curatat/aspirat la o firma de specialitate sau macar acasa cu aspiratorul. Succes!winking

| Alex0194 a răspuns:

Da o scanare cu un antivirus bun ca poate ai musafiri nepoftiti. Daca ai procesorul de la Intel din cauza supraincalzirii se restarteaza automat, nu se stinge.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Cred ca ai virus.Asa am patit si eu si nu stiam ce are, nici macar n'am putut sa il las sa scaneze ca se inchidea.Roaga pe cineva care se princepe sa ti'l repare sau mergi cu el la firma.

| Alecsanndraa a răspuns:

Deci
click dreapta pe desktop, properties, screen saver, power si acolo la system stendby sa fie never...
daca nu intelegi da un mesaj privat...
sper ca te-am ajutat!

| kappa a răspuns:

! asa mi se intampla si mie e de vina placa de baza... o sa vezi ca dupa un timp nu o aste mai lase sa-l aprinzi ca o sa se de-a restart din prima...repara placa de baza.