| maneavlad a întrebat:

Salut,am o problema cu microfonul,nu se aude cand pornesc muzica(radio, muzica de fundal la jocuri etc) si merge bine dupa ce opresc tot ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu dublu click pe iconita difuzorului poti accesa mixerul audio.
Sunt doua profile: Ascultare si Vorbire.
In profilul Ascultare, implicit este oprit microfonul (de multe ori nici nu apare reglajul lui) pentru a preveni efectul de microfonie (fluieraturile).
La reglajele profilului trebuie sa faci vizibil si reglajul de microfon, dupa care sa scoti "Mute" si-l poti regla...

4 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Pentru ascultat muzica, radio folosesti boxe. Microfonul e pentru comunicat pe Skype etc.

| maneavlad explică (pentru KanezuY):

Microfonul este conectat la casti...

| KanezuY a răspuns (pentru maneavlad):

Scuze,dar eu nu am inteles care este problema ca nu ai explicat clar.Castile sau microfonul sunt defecte?

| maneavlad explică (pentru KanezuY):

Microfonul este conectat la casti.Problema mea este ca nu pot sa vorbesc la microfon cand ascult muzica in winap sau cand ma joc ceva.