| IpDana a întrebat:

Am o problema cu monitorul Philips Brilliance 170P, mi se stinge monitorul singur si trebuie sa apas pe buton ca sa il redeschid, cateodata se stinge si se reaprinde singur. De la ce poate fi? Ma puteti ajuta? Dau funda!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Aceste probleme sunt din 2 motive:
1) Butonul semi-stricat
2) Cablul de alimentare nu face contact, automat cand nu mai primeste curent ( poate fi si o secunda) trebuie reaprins de la buton.
*Sfatul meu este sa verifici priza/stecherul/mufa etc.
*Poti incerca si cu alt cablu, se gaseste cu 5-10 lei.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil cum au spus ceilalti useri dar foarte posibil sa ai probleme cu placa de baza.Asa am patit eu. In cele din urma s-a inchis monitorul si...dus a fost.L-am dus la alt pc si mergea, deci buba era de la placa de baza. Nu stiu ce poate avea al tau, ti-am spus doar ce am patit eu.E foarte posibil sa ai aceeas problema.

| IpDana explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| SasNetRomania a răspuns (pentru IpDana):

Ai rezolvat?
problema lui ramon se manifesta astfel:
-se face negru si ramane aprins becul galben, aia e de la pc.
-dar daca moare de tot (nu e aprins deloc nici macar becul) este 100% de la monitor.

| IpDana explică (pentru SasNetRomania):

Deocamdata nu am rezolvat problema, dar o sa o rezolv, becul se stinge si se aprinde singur happy

| IpDana explică (pentru SasNetRomania):

Multumesc pentru ajutor!

| deadlykiss a răspuns:

Poate ai probleme cu cablul de alimentare

| Ghiurca_Angelin_1994 a răspuns:

E din cauza cablului care leaga monitorul de unitate...incearca sa il bagi mai tare

| IpDana explică (pentru Ghiurca_Angelin_1994):

Este foarte bine bagathappy, nu cred ca de la cablu