| MartaGabriel a întrebat:

Salut,
Am o problema cu PC-u, nu porneste deloc nu se aprinde nici un ventilator nimic, sursa ii buna am incercat-o la alt calculator.
Stie cineva care ar putea fi problema?

7 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Procesorul ars in cel mai bun caz! Daca nu, placa de baza! In orice caz o sa te coste multi bani un procesor nou, sau daca e placa de baza, se merita sa vinzi ce mai e bun din el si sa iti cumperi unul nou!

Mergi mai intai cu el la un service ca sa fii sigur!

| MartaGabriel explică (pentru PanaceuUniversal):

Daca ar fi ars procesorul atunci ar porni ventilatoarele si sa-r auzi ceva sunete dar ii mort complet...

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru MartaGabriel):

Daca spui ca sursa e ok! inseamna ca s-a dus placa de baza! Succes la cautat alt PC!

| jeek0 a răspuns:

Daca nu e desprins vreun fir de la butonul de contact de pe placa de baza, atunci e posibil sa se fi ars placa de baza. singurii care iti pot spune exact sunt cei de la service. se aude ceva in el? bipuri? sau e mort de tot?

| MartaGabriel explică (pentru jeek0):

E mort de tot nici un bip nimic

| jeek0 a răspuns (pentru MartaGabriel):

Verifica contactul si daca nu e asta parerea mea e ca placa de baza. poti merge si la un specialist ca sa iti confirme. ei au si cum il testa

| MartaGabriel explică (pentru jeek0):

Ok, mersi