| Hobbs a întrebat:

Am o problema cu telefonul ...am vrut sa`mi incarc telefonul, am pus incarcatorul, si a facut scutcircuit. straight face. telefonul porneste normal, nu are probleme. Dar orice as face nu mai are semnal. Ce pot face? straight face ..va rog, ajutor.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l fara baterie vreo 10 minute si incearca din nou cu o alta cartela

| tgiabberriieul a răspuns:

Incearca sa-l desfaci. Daca nu poti, da-i niste socuri usoare.

| ooAndrewoo a răspuns:

Incearca sa te duci cu telefonul la service sau la garantie.S-ar putea sa se fi defectat antena din interiorul telefonului care prinde semnalul.

| Hobbs explică:

Garantie nu mai are ..acum doua luni a expirat. daca e antena, car ar costa reparatia?

| Hobbs explică:

Imediat sunt doua ore de cand e asa.l-am lasat o ora fara baterie, fara nimic. Acum am incercat cu alta cartela. Nu merge. Cartela in alt telefon merge perfect... Antena pentru semnal o fi? straight face

| DeyCj a răspuns (pentru Hobbs):

Trebuie să il duci în service.Dar nu știu ce șanse ar fi să îl mai repari dacă s-a dus circuitu de recepție. Eventual îti poate schimba placa de bază la el.Costul depinde de la service la service.Succes