| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am o problema cu TV-ul, de ce imi apare imaginea asa? am pus alt cablu dar degeaba, care este problema?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=474123519399751& set=a.11 6289355183171.31770. 100004063224845&type=1&theater

Dau funda

O zi buna

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă e ce cred eu, da (v. mai sus). Și nici n-ar trebui să coste prea mult.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Problema e că semnalul e slab, TV-ul e analogic și pe deasupra, sunt și interferențe pe semnal, ori TV-ul e defect (posibil condensatorii din sursă uscați).

| HardCore7750 explică (pentru mihai69):

E pe cablu, nu pe antena..., TV-ul e un Philips din ala gros

| mihai69 a răspuns (pentru HardCore7750):

Cine a zis ceva de antenă?!?

| HardCore7750 explică (pentru mihai69):

Atunci de ce semnal vorbesti? lol laughing)

| mihai69 a răspuns (pentru HardCore7750):

Despre cel care intră în TV, evident! Ce, crezi că pe cablu curg bomboane?

| HardCore7750 explică (pentru mihai69):

Mai am un TV si la ala nu face astfel de figuri.

| mihai69 a răspuns (pentru HardCore7750):

OK; atunci mai rămâne varianta cu defectul din TV. Cheamă un depanator.

| HardCore7750 explică (pentru mihai69):

Dar macar se poate repara?

| mihai69 a răspuns (pentru HardCore7750):

Dacă e ce cred eu, da (v. mai sus). Și nici n-ar trebui să coste prea mult.