| xZeN0x a întrebat:

Salut, am o problema cu un Samsung Galaxy S III
Acum doua zile parca. s-a instalat automat ultima versiune de android (Jelly Bean sau cum se scrie.)
De atunci, numai probleme. ce-a mai grava find, incarcarea telefonului. Pun incarcatorul in priza, bag mufa in telefon, toate bune si frumoase, maxim 1 minut, dupa care, incepe sa apara "The dock is connected" din secunda in secunda. adica, telefonul se scoate si se baga singur la incarcat. am incercat 3 cabluri de date, al meu, unu de sonny x-peria (sau cum se scrie.) si unu de Samsung galaxy s2 + un incarcator de galaxy s2, si cablurile, le-am incercat pe 2 laptop-uri diferite (marca HP amandoua - nu cred sa fie asta problema, deoarece si la priza face la fel.) as vrea si eu niste raspunsuri, nu de la copii de 13 ani. de la cine-va care a patit asta. sau ce-l putin stie pe cine-va sau, stie sigur. cum s-ar putea rezolva, nu prin metode ce implica surubelnite, etc. dau funda. sau cum ii spune si la asta (nu le prea am cu chestiile p-aici.) cui imi da o informatie, cat de cat folositoare. (In afara de partea cu service-ul. pe aia o s-o aplic vineri ce-l tarziu daca nu-si revine).

4 răspunsuri:
| PunkyA a răspuns:

*cea mai grava
*cineva
*cel putin
*cel tarziu
Si in legatura cu telefonul e putin probabil sa-si revina singur, asa ca nu inteleg de ce amani treaba cu service-ul.

| xZeN0x explică (pentru PunkyA):

Okk. era o intrebare, ma multumeam si fara corectii ortografice. se intampla la fiecare. despre partea cu amantul. fac asta, pentru ca sunt in Austria. si dupa cum vezi, abia stiu bine romaneste, dar aminte germana.

| PopAlin93 a răspuns:

Hey salut! Nu pot sa-ti dau un sfat din proprie experienta, dar am avut si eu un telefon cu sistem de operare android happy ce-i drept sunt grozave dar totodata au si chichitze (buguri). Probabil ca odata cu lansarea noii versiuni de sistem Jelly Bean au fost si scaparile acestea numite buguri, cel mai probabil telefonul tau a ajuns asa din cauza update-ului. Nu cred ca se ajunge pana la service happy poti apela la vanzatorul din shopul de unde ai achizitionat mobilul, el ar trebui sa-ti poata oferi asistenta tehnicawinking Stima!

| overburn a răspuns:

Incearca un cyanogenmod.