| Codrutzius a întrebat:

Salut, am o problema la laptop FUJITSU SIEMENS AMILO LI 2735, cand îl deschid îmi da freeze screen cu imaginea FUJITSU COMPUTERS SIEMENS si nu pot întra în BIOS SETUP nici în BOOT MENU, iar acum câteva zile am instalat win 7 pe el, va rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La Fujitsu Siemens se intra in BIOS apasand tasta F2 (repede si repetat) in momentul cand apare orice pe ecran, la pornire.
Este posibil sa nu reusesti din prima si manevra trebuie repetata de mai multe ori, pana ce vei reusi.

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Problema pe care o descrieți ar putea fi cauzată de o eroare de sistem sau de configurația hardware.

Iată câteva sugestii pentru a încerca să rezolvați problema:

Încercați să accesați BIOS-ul folosind tastele de acces rapide. Acestea diferă în funcție de modelul laptopului dvs., dar cele mai frecvente sunt F1, F2, F10 sau Delete.

Încercați să accesați meniul de boot, apăsând tasta F12 sau altă tastă specifică pentru accesarea meniului de boot.

Dacă nu puteți accesa BIOS-ul sau meniul de boot, încercați să resetați BIOS-ul la setările sale implicite. Acest lucru poate fi făcut prin scoaterea bateriei BIOS-ului pentru câteva secunde și apoi reintroducerea acesteia.

Dacă aceste metode nu funcționează, ar putea fi necesar să reinstalați sistemul de operare. Este important să faceți o copie a fișierelor importante și să asigurați-vă că aveți acces la toate driverele necesare pentru a re-instalare.