| alex2009 a întrebat:

Salut am pc ul din 2005 nu am avut probleme cu el dar credeti ca este bine daca l-as desface sa il curat de praf sau sa astepta pana se umple de praf si trebuie curatat obligatoriu? Voi de cate ori pe an va curatati pc-ul o data sau de 3 ori pe an? Multumesc!

9 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Daca esti din bucuresti, vezi ca pe orice statie de tramv, autobuz gasesti "biletele"cu unii cre se deplaseaza la domiciliu si iti cer pana in 20 de lei.si mai bine dai bani decat sa te trezesti ca nu'ti mai merge pentru ca ai miscat un firicel
.straight face
pup, lolysmug

| m4them4tic a răspuns:

Normal ca trebuie curatat.Eu il curat cel putin o data pe luna.

Apache
| Apache a răspuns:

...e amuzanta intrebarea! adica ai pc-u de 6 ani, si nu l-ai curatat nici o data? laughing.cum nu ti-a luat ma foc pana acum?

| anonimgl a răspuns:

O data pe an e bine sa il cureti la un service de calculatoare pentru ca e mai sigur si il curata cu solutii speciale. Daca il desfaci tu acasa sa nu umbli pe unde nu trebuie si dupa aia nu iti mai merge pc-ul.te costa 80lei la un service si e mai sigur

| JeLeu a răspuns:

Ti-as recomanda sa il cureti de 2 ori pe luna
Mie, la vechil pc, mi-a explodat procesorul din cauza prafului laughing

| xamix a răspuns:

Da este bine sa il cureti de praf(unitatea centrala). eu il curat de praf de cate ori este nevoie.

| unknown3243 a răspuns:

Eu il am din 2007 si l-am curatat de 2 ori dar mi l-am curatat singur a fost foarte riscant crede-ma.

| Ovidiu a răspuns:

Iti recomand sa-l cureti, ori de tine(daca te mai pricepi calculatoare, in sensul ca daca dereglezi ceva pe acolo, sa stii sa il pui la loc), ori te duci la cine care stie sau la un service. Curatatul asta al calculatoarelor trebuie facut in functie unde tii pc-ul, adica daca asta este plasat intr-un loc cu mult praf, trebuie sal cureti des, dar daca e la tine acasa nu cred ca este asa de mult praf, asta depinde. Deci daca nu e praf asa mult e de ajuns si de 2 ori pe an. bafta

| AbrudanIonut a răspuns:

Te sfatuiesc sati cumperi unul nou www.emag.ro