| Razvan22322 a întrebat:

Salut am pingul foarte mare la internet si la ce pc slab am, am nVIDIA ge force 32 bit pe google si am pingul foarte mare cum pot remedia problema va rog frumos dau funda

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ce treaba are "am nVIDIA ge force 32 bit pe google" cu "pingul foarte mare la internet"?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru flixbuster):

Browserele folosesc placa video cand deschizi pagini de web, si daca nu ma crezi intra in task manager, performance si gpu, si apoi intra pe net

trebuie sa ne spui si ce connexiune la internet ai, altfel nu are nimeni cum sa iti spuna de ce ai ping mare

| marinaru777 a răspuns:

Daca e ceva din componente verifici din taskmanager vezi sa nu fie ceva peste 50 % daca este acolo e problema. De obicei windows 10 functioneaza pe hdd ssd altfel merge greu sistemul. Se poate pune si praf pe coolerul de la procesor si atunci nu are cpu racire si nu functioneaza in parametrii.

| InOrOut a răspuns:

Cica "am nVIDIA ge force 32 bit", iar eu am pe 192 bit, si ce-i cu asta? pingul e de la net. Fps-ul e de la pc.

| ncristian7805 a răspuns:

Salut. Cum esti conectat la internet, prin wi-fi sau plin cablu de net?