| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salut.Am placa de baza urmatoare:MSI B85-G43,socket 1150, si am pe ea o placa de ram Corsair Vengeance 4Gb DDR3, intrebarea este daca pot pune langa ea o placuta Hyperx Fury blue 4gb, au ambele aceeasi frecventa.Si a 2 a intrebare este cum sa le pun,cea corsair este in slotul A1, cea hyperx sa o pun in B1?

4 răspunsuri:
| alex084752 a răspuns:

Nu conteaza atata timp cat sunt ambele ddr3 si de aceas frecventa,

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru alex084752):

Dar stiu ca trebuiesc puse in sloturi diferite, adica placa hyperx sa o pun in b1.Si plus ca frecventa daca era mai mare la cea hyperx, ar fi fost limitata la frecventa celei corsair.

| alex084752 a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Pai normal ca le pui in sloturi diferite, doar nu le pui pe amandoua in acelasi slot. Punele oricum ca nu conteaza.

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru alex084752):

Gen,sloturile sunt numerotate A1-B1-A2-B2, si stiu ca daca am 2 placi la fel trebuia sa le pun in sloturile a1 si a 2, dar daca sunt diferite trebuie una in a1 una in b1