| itsioana a întrebat:

Am primit un iPhone 3GS de 32GB de la cineva din Statele Unite. Persoana care mi l-a dat l-a folosit doar cateva zile cu o cartela sim at&t (americana). Am introdus cartela mea sim -de Vodafone- si a mers perfect, pana ce am i-am dat update la iOS 6. Nu imi mai recunoaste cartela sim deloc si imi apare "no service", fie ca introduc cartela at&t ori cartela de Vodafone, iar daca ma duc in settings la carrier imi apare reteaua at&t indiferent de cartela sim introdusa. Am cautat respunsuri pe site-urile din strainatate, dar toti spuneau sa incerc sa dau reset la network settings, dar fara speranta.
Aveti idee ce as mai putea sa fac? Mersi.

Răspuns Câştigător
| andreimo a răspuns:

Nu stiu ce ai puta sa faci dar situ ce s-a intamplat
1. daca tu i-ai facut update atunci l-ai blocat indirect in reteaua at&t
Te poti duce la un service GSM sa ti-l decodeze