| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am scapat putina apa pe tastatura la laptop si acum cateva butoane nu mai fac ce trebuiau sa faca(ex:cand apas SPACE scrie 52zc, cand apas enter scrie. si selecteaza tot textul-ca si cum as fi apasat ctrl+a...)in total nu mai functioneaza cum trebuie 10 taste.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să nu maifolosești laptp-ul.
Să îl pui undeva la uscat
Să îlduci în service ca să îți curețe urmele de la apă de pe contactele tastaturii și dacă ai noroc să nu fii ajuns apă și la placa de bază, numai asta. Daca apa a ajuns și la placa de bază aceasta trebuie tratată și curațată.Dar asta nu o poți face tu ci un tehician ce știe face asta.
Succes

| K0sti a răspuns:

E posibil sa faca asa pentru ca este inca umeda! Oricum tastaturile de laptop nu se repara. Trebuie inlocuita!

| siriusblack98 a răspuns:

Ca sa nu chemi tehnicieni cum au sugerat ceilalti "priceputi" scoate tastatura ca este intreaga si nu pe butoane si las-o sa se usuce, iar apoi o sa mearga! Garantez din proprie experienta