Întrebare recomandată | danutziusco a întrebat:

Am schimbat pasta termoconductoare la PC, care nu a fost schimbata din 2008 cu o pasta DeepCool Z3. Am montat inapoi Cooler-ul pe Procesor si cand apas pe butonul de pornire nu se aude nici un beep deloc, si nu se vede pe ecran nimic. Oare care poate fi problema? Are importanta in ce directie pui inapoi Cooler-ul? Multumesc!

Placa de baza: PSLP-LE
Placa Video: ATI RADEON HD 2400
Procesor: Intel Core2, 2.00GHz
2GB RAM DDR2

Răspuns Câştigător
| kalasnicov a răspuns:

Man Vezi ca ori e de la Ram ori de la Placa Video 100%

5 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Cred ca s-a miscat procesorul in timp ce ai scos cooler-ul. Te sfatuiesc sa scoti cooler-ul inapoi si sa apesi cu simp pe procesor. Apoi pui la loc si incerci din nou. ma anunti daca functioneaza. Funda!

| shannygelu a răspuns:

Te a mancat sa umbli acu du-te cu el la service ce treaba avea ca era veche pasta atata cat nu se incalzea procesorul

| passarisMB a răspuns:

Pasta nu-i asa importanta(firma producatoare), ideea e ca trebuie pus coolerul bine la loc sa stea lipit pe procesor si are doar o pozitie in care se aseaza si se prinde.dar daca nu se aprinde deloc vezi sa nu fi scos vreun fir ceva.mare atentie...

| pcsick a răspuns:

Demonteaza cooler-ul, scoate procesorul si uita-te atent daca ai deformat pinii de contact.
daca e ok, monteaza-l cu atentie si verifica daca ai bagat toti conectorii de alimentare. de exemplu cel pentru procesor cu conectorul cu 4 fire. ceva imi spune ca ai uitat de ala.

| danutziusco explică:

Am schimbat Placa video, acum merge.