| SoulOnFire a întrebat:

Am si eu doua intrebari: 1.Cand ai telefonul setat in modul "avion", nu se poate activa bluetooth? 2.Pentru a avea net pe mobil, trebuie sa folosesc o cartela speciala "prepay internet" sau merge si de pe cea normala "prepay"? Dau funda pentru cel mai bun raspuns, mersi.

2 răspunsuri:
| BigBadSheep a răspuns:

În modul "avion" toate componentele care emit unde, prin urmare şi bluetooth-ul, sunt închise deoarece undele pe care le emit ar putea provoca interferenţe cu aparatele din jur, în cazul nostru avionul. Deci în această modalitate nu vor funcţiona WiFi, Bluetooth, reţeaua GSM (telefonică).
La a doua întrebare nu ştiu să îţi spun precis dar ar trebui să meargă şi cartela prepay normală, însă activând opţiunea Internet mobil. Noile tipuri de cartele, cele de 128 sau 256 kb ar trebui să suporte şi internet.

| serenavand a răspuns:

Pentru a activa internetul nu este necesar sa folosesti o cartela speciala. Trebuie doar sa te duci la magazinul de unde ai luat cartea si-i spui ca vrei sa activezi internetul si gata.Dar la prima intrebare nu pot raspunde caci nu am zburat cu avionul niciodata. sper ca te-am ajutat