| Edi29 a întrebat:

Salut.
Am si eu nevoie de putin ajutor.Am un procesor Amd Athlon 1.5 Ghz socket A(462) si as vrea sa imi iau un procesor nou. Ce procesoare functioneaza pe socket-ul asta?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Incearca un athlon x4 la 2, 2 Ghz.(athlon xp 3100p) http://en.wikipedia.org/......processors oricum este un procesor foarte vechi, pe o placa de baza foarte veche. ti-as recomanda sa te gandesti serios sa schimbi unitatea cu ceva mai bun!

| Edi29 explică (pentru florin1979):

Stiu si nu cred ca mai fac vreo schimbare in ea..ms pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Functioneaza orice procesor AMD cu A462 in cazul tau recomand un dula core sunt sigur ca suporta dar tipel core sau mai mare in nici un caz nu cred ca va suporta deoarece alea sunt socket AM3 Mult Succes