| OsOcAr a întrebat:

Salut.Am si eu niste probleme la pc mi se blocheaza mousul si nu pot face nimic decat sa sting si sa-l aprind daca sunt in filme joc si este sunet atunci sunetul face(drrrrrrrrrrr)si se ingheata monitorul.Am schimbat windows xp la 7 am formatat ambele harduri am incercat sa vad poate pc este supra incalzit(100%) dar se blocheaza la chiar orice procent nu mai stiu ce sa fac?
ajutor! AJUTOR! HELP! PLEASE!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Desfaci carcasa de la unitate si il cureti de praf si apoi pastezi coolerul cu pasta termica si daca mai face, revin-o cu un reply.

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand se blocheaza? In ce joc sau jocuri?
Ce memorie RAM ai? Ce procesor?
Windows-ul e pe 32 sau 64 BIT?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| OsOcAr explică (pentru neluL):

La orice joc/film se blocheaza la mine 32 bit (procesorul nu-l stiu il voi pune peste catva minute

| OsOcAr explică (pentru OsOcAr):

Cate odata poate sa tine ziua intreaga dar cateodata numai se aprinde si se blocheaza(adica nu numai in filme/jocuri se blocheaza poate chiar din senin

| neluL a răspuns (pentru OsOcAr):

Intra in -> Start -> Run -> msinfo32 ->Aici ai date despre sistemul tau + drivere
Da-mi detalii de acolo.

| OsOcAr explică (pentru neluL):

Procesor- AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2300 МГц, procesoare logice: 2 RAM-2GB

| neluL a răspuns (pentru OsOcAr):

Desfaci carcasa de la unitate si il cureti de praf si apoi pastezi coolerul cu pasta termica si daca mai face, revin-o cu un reply.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Inlocuieste pasta termoconductoare de pe procesor foloseste pasta arctic silver 5 si nu mai ingheata monitorul sau mouse

| OsOcAr explică (pentru Sicoe_Seby_1972):

a fost moment cand procesorul sa supraincalzit si radiatorul era fierbinte atunci el s-a stins si nu lucra cateva zile apoi am schimbat windowsu-ul si sa pornit si lucra mai departe cu acelasi windows.Pasta a fost schimbata am schimbat si colerul.Si mi s-a spus ca trebuie de schimbat pasta dintre perete si microchip al procesorului.E drept ca e periculos sa schimbi acolo pasta?

| OsOcAr explică:

A fost moment cand procesorul sa supraincalzit si radiatorul era fierbinte atunci el s-a stins si nu lucra cateva zile apoi am schimbat windowsu-ul si sa pornit si lucra mai departe cu acelasi windows.Pasta a fost schimbata am schimbat si colerul.Si mi s-a spus ca trebuie de schimbat pasta dintre perete si microchip al procesorului.E drept ca e periculos sa schimbi acolo pasta?

| neluL a răspuns (pentru OsOcAr):

Te duci la un service cu el daca vrei sa pastezi si procesorul

| OsOcAr explică (pentru neluL):

Va multumesc mult.ador acest site.Dar la service nu-i periculos?
ca sa nu sa se rupa microchipul

| neluL a răspuns (pentru OsOcAr):

Au aparatura adecvata si in plus sunt raspunzatori daca se strica ceva. Mai beneficiezi si de garantie la reparatii. Acasa nu ai asa ceva,