| sergiu_9343 a întrebat:

Am si eu o intrebare: La ce foloseste programul Trinity Rescue Kit? Ce poate sa faca?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Trinity Rescue Kit (cunoscut și sub prescurtarea TRK) este o distribuție gratuită de Linux pe un CD bootabil, bazat pe Mandriva Linux. Mai pe intelesul tau executa operatiuni de reparatii si recuperare a fisierelor din Windows cat si din Linux. Mai poti reseta parolele din windows, bios, curata Hard Disck-ul, scan antivirus...etc.Trinity Rescue Kit are integrat un set complet de instrumente pentru menținerea și salvarea PC-urilor pe Linux și Windows.
Bafta!