| Ady05 a întrebat:

am si eu o intrebare, mi-am schimbat windows-ul la computerul meu...si nu-mi place cum arata pozele, sau chiar paginile, adica le arata cam alungite, stiu ca se poate de modificat cumva din meniul de la compiuter dar nu stiu cum.ma ajuta cineva? pls

Răspuns Câştigător
| Florin199221 a răspuns:

Deci click dreapta pe ecran>proprietati>setari> si schimbi rezolutia de acolo...ai un slide ce il poti misca dupa preferintele tale, iar ca sa schimbi frecventa intrii tot acolo la setari si ai un buton "Avansat" da-i click pe el cauti tabul cu "Monitor" si alegi 80-85Mhz
Eu ti-am explicat pentru windows XP...pentru win vista/7 nu stiu...dar cred ca ar trebui sa fie asemanator

4 răspunsuri:
| ionutzuck a răspuns:

Intaleaza driver-ul de la placa video

| Florin199221 a răspuns:

Rezolutia e de vina
Dai click dreapta pe Desktop>Proprietes>Settings>si pui alta rezolutie...acuma depinde si de cat duce ecranul tau
A si de asemenea poti schimba si frecventa in Mhz...de preferat 80-85Mhz...cea mai buna pentru ochi
Tot de la settings ai un buton "Advance" dai acolo si cauti tabul cu Monitor refresh rate

| Ady05 explică:

Ok,mersi,dar se poate un pic mai detaliat daca se poate...shin romana caci windowsul meu e in romanahappy

| Ady05 explică:

Cum se numeste acest driver?