| problemaaa1234 a întrebat:

Am si eu o problema. Eram conectata prin wirelles si din greseala l-am dezactivat de pe codul acela 192.168.1.1 si acum nu mai merge si nici nu mi-l mai gaseste. Cum pot sa fac sa il reactivez? Funda!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

1. Reseateaza routerul!
2. Start-run- tasteaza CMD -ok->in fereastra care se deschide scrii 192.168.1.1 ->enter ->reconfigurezi adresa Ip! sau start->run-> scrii CMD -> scrii ipconfig /all ->enter ->cauti gateway, vezi ce ip este scris in dreptul ala, il iei si il foloseseti ca reconfigurare in browser!

| problemaaa1234 explică (pentru IndiferentXD):

Am dat acolo, mi-a dat ip, dar cum adica sa il folosesc ca reconfigurare browser. Scuze, dar chiar nu ma pricep la astea!puppy dog eyes

| IndiferentXD a răspuns (pentru problemaaa1234):

Http://www.tp-link.ro/article/?id=110
La pasul 5 este o poza acolo, pui ip la fel ca in imagine...