| CoolMihaY a întrebat:

Salut am si eu o problema, eu utilizez windows 7 dar imi merge greu... deci vreau sa imi bag windows xp dar am o problema la windows xp il bag toate bune dar nu imi creeaza local areea conection, si ideea este ca am primit PC cadou si nu mi-a dat si driverul placii de retea si nici pe net nu il gasesc deoarece este un model putintel mai vechi deci. ma poate ajuta cineva? daca va ajuta cineva modelul placii este 1934 net adapter... va rog frumos nu mai rezist cu windows 7 sad, si am postat la DRAGOSTE si SEX fiindca aici se uita lumea cel mai mult

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

1934 este placa de firewire (pentru conexiuni la camere video de ex prin firewire). problema este ca tu nu ai instalata placa de retea. trebuie sa cauti driverele cu un program special (gen "drivers genius" insa ai nevoie de internet pentru el si este shareware). a 2-a optiunea (cea pe care ti-o recomand) este sa downloadezi pachetul de drivere de-aici
http://driverpacks.net/downloads
downloadeaza tot pachetul si dupa ce instalezi windows-ul ruleaza programul siti zice ce nu este instalat si poti instala (functioneaza fara internet insa pachetul are vreo 3GB)

| CoolMihaY explică:

Mdaa pai cred ca nu o sa ma complic asa ca vreau sa intreb urmatoarele : windows vista vs. windows 7 ultimate vs. windows 7 professional vs. windows 7 home edition big grin care consuma pai putine resurse si merge si bine