| LucySilvyu a întrebat:

Am si eu o problema...Mi-am luat astazi un sistem audio 5.1.Nu imi functioneaza decat 3 boxe si nici subwooferul nu merge.L-am verificat in magazin cand l-am cumparat si mergea.Ce sa fac?! Am nevoie de un raspuns urgent! DAU FUNDA!
Multumesc!

18 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Trebuie schimbata placa audio

| K0sti a răspuns:

Sa-ti faci setarile la placa de sunet! Si sa le conectezi corect!

| LucySilvyu explică (pentru K0sti):

Sunt conectate corect!

| K0sti a răspuns (pentru LucySilvyu):

Atunci vezi setarile!

| LucySilvyu explică (pentru K0sti):

Am verificat si setarile si sunt in regula!

| K0sti a răspuns (pentru LucySilvyu):

Mai concret! Ce placa de sunet ai? Ce mufe ai la boxe? Cum le-ai conectat!

| LucySilvyu explică (pentru K0sti):

Intel ICH7-HDAUDIO....Am 3 mufe jack:verde, albastru si galben, iar la celalalt capat este la fel.

| K0sti a răspuns (pentru LucySilvyu):

Intra aici sa vorbim ca imi e greu asa! http://www.craiovacenter.com

| LucySilvyu explică (pentru K0sti):

Uite id`ul meu: gogu_mic2006!

| K0sti a răspuns (pentru LucySilvyu):

Nu dau id de mess! No offence! Intra pe forum si vorbim acolo ca avem shoutbox. Vreau sa intru cu team viewer sa vad ce ai acolo! Asa din vorbe...

| XtReMee a răspuns:

Tati ai placa 5.1?
daca nu nu iti mere toate baga din pc cablul in sistem in gaura cea portocalie sati mrg si basul

| LucySilvyu explică (pentru XtReMee):

Nu am placa 5.1.Am cautat mufa cu trei intrari jack si nu am gasit niciunde prin oras.

| XtReMee a răspuns (pentru LucySilvyu):

At din pca baga jakul in sistem un gaura portocalie sa-ti mearga basul

| LucySilvyu explică (pentru XtReMee):

Degeaba...acum merge numai o boxa...

| XtReMee a răspuns (pentru LucySilvyu):

At in celelalte 2 gauri un dintre ele
n-are cum
sa nu mearga

| LucySilvyu explică (pentru XtReMee):

Uite ca are cum...tot nu`mi merge....Am nevoie de un adaptor cu 3 sloturi jack si 2 sloturi pentru RCA.Dar nu gasesc!

| XtReMee a răspuns (pentru LucySilvyu):

At i d ela bass
si eu am 5.1 si daca bag in mufa portocalie mere basu si o boxa mica

| grassuXXL a răspuns:

Ar trebui sa faci plangere la politie