| FlorinNr22 a întrebat:

Am tot cautat 1 tutorial si pe google cum sa sterg doar background si sa ramana persoana in poza adica dupa ce am sters background sa ramana doar persoana si in spate transparanet nu ALB.Am incercat sa fac prin photoshop dar respectiva persoana vreau sa o folosesc in Microsoft Ofice 2007 si nu vreau sa am acel background alb ca dupa ce o salvez din photoshop imi salveaza cu 1 background alb.Ma poate ajuta careva plss.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Poti sa faci si-n paint. odata selectat background-ul cu magic tool sau ce vrei tu ii dai delete, sau iti faci un layer nou cu forma selectata si pui alt background.