| Alex_Batausu_1996 a întrebat:

am un BlackBerry 9000. am mai multe neclaritati cu el, stau de 2 zile cu el in mana si nu reusesc sa-i dau de capat.
1. cand vreau sa sun pe cinevaimi zice "Number Unobtainable". asa imi zice la toate numerele. Eu banuesc ca poate fi de la prefix (ca nu e de Romania) sau poate de la 3g.
2.cand bag cardul imi spune: "A media car has been inserted that contains errors. to correct the errors use a disk error-checking utility on a computer." am bagat in el 4 carduri si tot asa. cand il conectez la pc prin usb, imi citeste cardul, dar in telefon nu.
3. cand adaug un nr de telefon, de ce nu imi apare la contacte?

1 răspuns:
| gir861 a răspuns:

1. hone > Options > Smart dialing > change your country code
2. http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do; jsessionid=37BF9F94E483990625ABC18E36FA4E88? externalId=KB14745&sliceId=2&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl
3. Apăsare lungă pe numărul de telefon respectiv, Add to contacts.