| Bratuionut48 a întrebat:

Salut am un cont mai vechi de Instagram si nu mai detin email sau numar de telefon stiti cum as putea recupera acel cont

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu prea cred că mai poți recupera

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu cum mai poți dacay nu ai email sau nr de telefon.

| Delllla a răspuns:

Nu-l poți recupera.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Daca numai deții nici numărul de telefon și email ul nu ai cum, e imposibil, pentru că tu degeaba poate știi numele de utilizator daca nu știi adresa de email să-ți trimită codul

| andreierdna91 a răspuns:

1. Accesează aplicația Instagram și încearcă să te conectezi folosind numele de utilizator sau parola veche.
2. Apasă pe „Ai uitat parola?" sau „Forgot password?" sub câmpul de autentificare.
3. În pagina următoare, selectează „Ajutor suplimentar" sau „Need more help?" (acesta ar putea fi disponibil dacă nu ai acces la email sau telefon).
4. Completează formularul de ajutor. Instagram îți poate cere informații suplimentare pentru a-ți verifica identitatea, cum ar fi poze în care apari, date despre cont, sau dispozitive folosite pentru a accesa contul.
5. Instagram poate trimite un cod de securitate sau o legătură de resetare a parolei la o adresă de email alternativă, dacă ai adăugat una anterior.
6. Dacă nu ai succes cu pașii de mai sus, poți contacta direct Instagram prin formularul de suport de pe site-ul lor, explicând situația și oferind cât mai multe detalii despre contul tău.