| BigLike a întrebat:

Salut, am un iphone7 si am doua cartele sim. Exista vreo cale prin care sa pot folosi cele doua cartele fara a trebui sa mai cumpar un telefon? Gen oare pot avea o singura cartela sim care are doua numere de telefon? Gen : cele doua cartele sim una :0744... iar cealalta 0754... oare se poate ca cei de la compania de telefonie de unde am cartele sa poata transfera amandoua numere de telefon pe o singura cartela? Sper ca ati inteles la ce ma refer. Mersi. funda

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu, fiecarui sim ii este alocat un singur numar de telefon.
Daca pe o cartela s-ar fi putut pune doua numere, asa cum vrei tu, nu ar mai fi aparut telefoanele cu dual sim, nu crezi?
Vrei sa folosesti ambele cartele simultan? Cumpara telefon cu dual sim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei o petarda de Allview la 300 lei, pana si ala bate iPhone la asa ceva. "aman2" nu stiu cum filtrul TPU a ignorat tampenia asta. "tell" ce naiba esti?
Orice telefon Android in 2018 are ca standard tehnologie dual sim.
Orice telefon cu taste din 2018 are ca standard tehnologie dual sim. Eu am o chiftea de mai de mult cu 4 cartele, iPhone nici acum nu are dual SIM...

| CristiTraian a răspuns:

Dacă ai abonament poți redirecționa un număr pe celălalt